Монополію подолали

1274956011_pres_mer_02_10_32 жовтня міський голова запросив до участі в обговоренні перспектив поводження з твердими побутовими відходами в місті представників сумських ЗМІ.

“Поза законом всі учасники ринку послуг, але гроші отримує ТОВ “Сумикомунтранс”. Занадто кепський варіант”, – охарактеризував ситуацію Геннадій МІНАЄВ.

Нагадаємо, що напередодні, 1 жовтня, депутати міської ради разом із славетним 101-им відмінили всі рішення виконавчого комітету, прийняті протягом 2007-2008 років задля впровадження нової схеми поводження з твердими побутовими відходами на конкурентних засадах. Ця схема розроблялася за ініціативи міського голови. Депутати ж пропонують впровадити свою схему поводження з ТПВ у місті, розроблену постійною депутатською комісією з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та надзвичайних ситуацій.

Неодноразові звернення міського голови щодо доцільності скасування лише рішення виконавчого комітету № 101 від 21.02.2006р. про закріплення монополії ТОВ “Сумикомунтранс”, не знайшли підтримки депутатського корпусу.

Таким чином результати дворічної праці виконавчого комітету стали противагою тривалої монополії ТОВ “Сумикомунтранс”.

“Утім, корінь проблеми – видалений. Сто перше рішення – скасовано”, – резюмував підсумки боротьби за демонополізацію ринку поводження з ТПВ в Сумах Геннадій Мінаєв.

Міський голова, спілкуючись з журналістами, визначив пункти, за якими запропонована ним схема поводження з ТПВ у місті відрізняється від тієї, що розробили і пропонують застосувати члени постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та надзвичайних ситуацій на чолі з Володимиром РУДЕНКОМ.

Схема міського голови дозволяла не підвищувати тариф на комплекс послуг у сфері поводження з ТПВ впродовж значного проміжку часу шляхом акумулювання платежів на рахунках комунального підприємства “Сумижилкомсервіс” з подальшими фактичними розрахунками.

Схема міського голови дозволяла впровадити довгоочікувані економічні важелі впливу на приватні фірми операторів ринку послуг завдяки розрахункам за фактично зібране і вивезене сміття. Саме шляхом зважування сміття на полігоні була б досягнута ця мета.

Проте депутатська комісія не вважає за доцільне наділяти КП “Сумижилкомсервіс” функціями модератора міського ринку послуг у сфері поводження з ТПВ і планує залишити йому лише єдину функцію – захоронення відходів на полігоні.

Також, депутатська комісія вважає протизаконним впровадження системи зважування сміття на полігоні задля проведення розрахунків за фактичне вивезення сміття.

“Ми знову втрачаємо економічні важелі впливу на приватні фірми, що працюють на ринку поводження з ТПВ”, – констатує міський голова. – “Досі залишається не зрозумілим і шлях платежів городян до виконавців послуг”.

Та не зважаючи на всі протиріччя, Геннадій Мінаєв наполягає на тому, що “необхідно максимально швидко прийняти тимчасові правила гри, щоб ввести учасників цього сегменту ринку в законодавче поле і не пізніше, ніж у листопаді провести новий конкурс”.

Відповідні рішення мають бути прийняті на найближчому засідання виконавчого комітету Сумської міської ради.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *