Щорічне послання депутатам від міського голови

1357718032_1357716352_poslanniaМіський голова Геннадій МІНАЄВ сьогодні, 9 січня, як і обіцяв напередодні нового року, надіслав усім депутатам Сумської міської ради листи щодо бюджетних процесів та майбутнього міста у 2013 році.

У своєму посланні депутатському корпусу Геннадій Мінаєв наводить детальний аналіз врахованих та неврахованих пропозицій щодо внесення змін та доповнень до бюджету міста Суми на 2013 рік та нагадує про своє бачення основних напрямків розвитку міста на 2013-2015 роки які він навів на своїй прес-конференції ще 19 листопада минулого року.

Водночас, він поінформував, що вільного залишку міського бюджету за підсумками 2012 року фактично не буде, враховуючи, що кредиторська заборгованість перед постачальниками по бюджету розвитку, а це понад 25,2 млн. грн. майже дорівнює наявним на рахунку коштам.

«Тобто, у нас з Вами на розвиток міста, пані та панове депутати, за душею зараз повний нуль!», – констатує міський голова.

До того ж, через недовиконання на 10,5 млн. грн. загального фонду міського бюджету, доведеться урізати вже заплановані видатки на 2013 рік не менше, ніж на 5,4 млн. грн.

«Домокловим мечем» висить і розмір безвідсоткової позички у сумі 28,014 млн. грн., отриманих з 2009 по 2012 роки через Держказначейство на виконання делегованих державою повноважень.

«Тож без додаткових цільових субвенцій з Державного бюджету на соціально-економічний розвиток, зняття вилучення з міського до Державного бюджету, без додаткової дотації вирівнювання наше місто Суми опиниться у скрутному становищі вже у першому півріччі 2013 року», – переконаний міський голова. – «Я вже не говорю про друге півріччя, коли «катком» піде невиконання загального фонду міського бюджету від неймовірно завищеного та безапеляційно доведеного нам Міністерством фінансів плану по збору податків, зокрема по ПДФО».

Але жити і працювати треба! І перш за все, на думку Геннадія Мінаєва, місту потрібна мета та визначена місія. Розроблений у 2007 році Стратегічний план економічного розвитку міста, вже на половину виконаний, а в іншій частині – безнадійно застарів і не відповідає викликам сьогодення.

Тож у 2013 році вкрай необхідно приступити до розробки нового плану дій, вже не тільки економічного розвитку, а саме стратегічного плану соціально-економічного розвитку міста Суми на період до 2025 року.

Відтак, міський голова пропонує вже з лютого починати активні дії у напрямку підготовки та розробки такого плану.

Первинним у цій стратегії має бути визначення місії міста, його громади.

В стратегічному плані соціально-економічного розвитку міста Суми повинно бути все деталізовано, у ньому повинні бути чіткі відповіді на всі виклики, які зараз стоять перед містом і які постануть у майбутньому. Міський голова навів декілька з таких викликів, які потребують обов’язкового вирішення.

«Описати усі проблеми в загальному вигляді – не вистачить паперу у міськвиконкомі, не говорячи вже про деталізацію завдань. На більшість із цих запитань у мене є відповіді і я свою позицію по будь-якій з проблем у місті можу висловити у будь-який час, навіть, не готуючись до виступу, а в більшості випадків – вказати на їх однозначні шляхи вирішення. Але міський голова – не громада міста, тому обов’язково повинен бути створений стратегічний план соціально-економічного розвитку міста Суми», – наполягає Геннадій Мінаєв.

Він закликав усіх депутатів не замикатися на проблемах тієї чи іншої вулиці/мікрорайону, а спільно розробити загальний план вирішення цих питань, виходячи з власних можливостей.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *