Непохитна позиція

IMG_3712Суми мають з року в рік ставати все більш європейським містом. 26 грудня міський голова прозвітував перед журналістами за рік 2013-й та окреслив пріоритетні напрямки у розвитку Сум на 2014 рік.

«Бюджет виконали – у реальних розрахунках – і забезпечили стабільність в життєдіяльності міста…»

За підсумками 2013 року, наголосив міський голова, Суми відстають від контрольних показників лише на 8-10%, тоді як завищення склало 12-16%. Тож можна вважати, що місто гідно прожило рік. Зайве підтвердження тому – результати моніторингу українських міст, за яким Суми виглядають дуже пристойно. Втім, показники доходів, які не кореспондуються з обсягом реальних надходжень, все ж таки дались взнаки. Аби витримати бюджетне навантаження, довелось знімати фінансування з багатьох важливих для міста об’єктів.

 «Рада і виконком працюють…»

Попри політичні розбіжності, що мають місце серед депутатського корпусу, міська рада спроможна вирішувати нагальні, передусім, господарські питання. Й вона їх вирішувала. Найголовніші серед них – подовження договору оренди Сумської ТЕЦ і дозвіл ТОВ «Сумитеплоенерго» на проведення модернізації об’єкта; ухвалення низки взаємопов’язаних документів, як то Генеральний план, План зонування території та План детального планування історичної частини  Сум, які забезпечили  містобудівну діяльність та заклали фундамент для інших важливих кроків; мораторій на видачу земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво (крім, багатодітних сімей, де є діти-інваліди); очистка Сум від тимчасових споруд (кіосків) і надлишкової зовнішньої реклами у центрі; проведення земельного аукціону, що дозволить не тільки поповнити міський бюджет і розвинути інфраструктуру міста, але й зекономити самим сумчанам – на придбанні товарів певної групи.

«Люди мають право…»

Політика не те, чим має займатись міський голова, зазначив Геннадій Мінаєв. Принаймні, себе позиціонує як «мер комуналки». При цьому, має чітку позицію в оцінці суспільно-політичних внутрішніх і зовнішніх процесів. Щодо євровектору України, каже, це – єдиний правильний вибір. Відповідальність за вимушену перерву у перемовинах щодо підписання Угоди про асоціацію ж покладає й на європейських чиновників, які не врахували фактор впливу Росії та висунули Україні занадто жорсткі (у тому числі політичні) вимоги.

Сумський євромайдан, запевнив міський голова, він чіпати не збирається. Хоча не бачить у ньому доцільності. Перейменування міських вулиць підтримує, аби на те була воля громадськості. У питанні демонтажу пам’ятників Леніна категоричний – таких у Сумах не має бути.

 «Він у мене пятий…»

Нове обличчя регіональної влади міського голову не збентежило. За словами Геннадія Мінаєва, за майже сім років свого перебування на посаді міського голови, це вже п’ята зміна очільника області. Геннадій Мінаєв повідомив, що вже мав першу зустріч із новопризначеним головою облдержадміністрації: обговорили подальшу співпрацю міста та області; спільне бачення та спільне розуміння того, як і куди рухатись, є.

«Цілі ті ж, задачі та плани також…»

На 2014 рік міський голова не замріюється. Пріоритети побудовані так, аби й надалі забезпечити стабільність у місті.

Відтак, сподівається, що будуть: ремонти  доріг (внутрішньоквартальних і тротуарів); будівництво нового каналізаційного колектору від Д. Коротченка до Пришибської площі (державним або міським коштом); лад у КП «Електроавтотранс» і проведуть тендер на закупівлю тролейбусів; втілення нової Схеми санітарної очистки міста – з новими збирачами побутових відходів (на умовах введення роздільного збору сміття та будівництва сортувальних ліній); нові інфраструктурні проекти за участі сумського бізнесу. Окрема позиція – діяльність КП «Сумижитло». Його спробують повернути до виконання основної задачі – контролю за якістю надання послуг у статусі керуючої компанії, а самі послуги надаватимуть профільні організації за територіальним принципом.

А, найголовніше, Суми напишуть (разом із експертами) новий стратегічний план свого розвитку на період 2015-2025 роки.

«У колі родини»

Новий рік, повідомив міський голова, святкуватиме з сім’єю. Це – традиція, котру порушувати Геннадій Мінаєв не збирається.

***

Підсумкова прес-конференція міського голови Геннадія Мінаєва [ відео, частина #1 ]
Підсумкова прес-конференція міського голови Геннадія Мінаєва [ відео, частина #2 ]

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *